Безкоштовні аналоги популярних програм


Так вже склалося, що різноманітні програми допомагають кожному користувачу ефективніше працювати з комп’ютером. Дуже часто за ці програми необхідно платити певну суму. Але не обов’язково витрачати гроші на розрекламований софт, коли є безкоштовні аналоги, котрі працюють не гірше. Саме такі приклади ми й підібрали для вас. Прошу знайомитися.

Офісний пакет

libreoffice-android1

Для початку, щоби працювати з документами на комп’ютері, потрібен офісний пакет. Можна використовувати не тільки звичний Microsoft Office, а й, наприклад, LibreOffice. Ця програма підтримує більшість популярних операційних систем, включаючи GNU/Linux, Microsoft Windows та Mac OS X. Основні компоненти LibreOffice: текстовий і табличний процесор, створення презентацій та векторний редактор.

Запис і копіювання дисків

Звичайно, говорячи про запис дисків, на згадується знайомий всім Nero Burning ROM. Але, окрім нього, існує й аналог ImgBurn — безкоштовна програма для запису CD- і DVD-дисків. Програма підтримує всі найпопулярніші формати образів і до того ж уміє записувати Audio CD, DVD Video.

Музичний редактор

audacity

Американська компанія-розробник Adobe Systems досить відома, тому, коли необхідно відредагувати звуковий файл, ми згадуємо про Adobe Audition або ж WaveLab компанії Steinberg. Для них теж є аналог. Це Audacity, що підтримує всі необхідні функції по обробці звуку, має набір фільтрів і працює з великою кількістю форматів.

Розпізнавання тексту

Free Online OCR розпізнає практично всі популярні формати. Такі як JPEG, PNG, GIF, BMP і т.д. До плюсів безкоштовного аналога ABBYY FineReader можна віднести роботу з 70-ма мовами; розпізнавання тексту, що містить відразу кілька мов; хорошу якість розпізнавання тексту; необмежену кількість завантажень. Результат може бути отриманий у вигляді простого тексту (TXT), документу Microsoft Word (DOC) і PDF-файлу Adobe Acrobat.

Словник

ss-stardict

StarDict — один з кращих електронних словників з відкритим вихідним кодом. Він не тільки перекладає слова, а й озвучує їх. Також є корисна функція сканування виділеного слова. До програми можна підключати додаткові словники, тим самим розширюючи її можливості. Так що, можна попрощатися з ABBYY Lingvo.

Верстка

Якщо необхідно щось зверстати, то зазвичай люди звертаються до QuarkXPress і Adobe InDesign. Але за допомогою безкоштовного аналога Scribus можна зверстати макети й книги видавництв. Програма підтримує функції професійних систем: налаштування кольору, включаючи CMYK-формат, підтримку більшості форматів зображень (TIFF, JPEG і Adobe Photoshop), підтримку векторних форматів, підтримку шрифтів TrueType, Type 1 і OpenType.

3D-редактор

blender logo

За допомогою 3D-редакторів можна створювати моделі, анімацію й навіть фільми. Blender — один з найбільш багатофункціональних безкоштовних 3D-редакторів, який не поступається популярному 3ds Max. У список функцій Blender входять освітлення, структурування, матеріали, анімація, вбудований Python та інше.

Управління проектами

GanttProject — це безкоштовна програма, призначена для ведення проектів і формування інформаційних баз, аналог платного Microsoft Project. При необхідності користувач без праці може здійснити експорт плану в потрібний формат або опублікувати на корпоративний сайт.

Растровий редактор

gimp-logo-800x400

Хто ж не знає Adobe Photoshop? Його знають усі, а ось Gimp — ні. Це чудовий безкоштовний аналог. Додаток має повний функціонал для роботи з зображеннями: підтримка прозорості, шари, велика кількість форматів, різні фільтри для обробки зображень. Залишається тільки навчитись ними правильно користуватися. Усе ж є й мінус невеликий в Gimp — це не дуже зручний інтерфейс, але враховуючи, що вона безкоштовна.

Комментарии:

No Comments

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *