Що ми вже знаємо про безвіз

Що ми вже знаємо про безвіз


Депутати Європарламенту 6 квітня проголосували за безвізовий режим з Україною. Сьогодні інтернет рясніє заголовками «Україна отримала безвіз з Європейським Союзом», проте, ще рано так стверджувати. Голосування за законопроект – це один з кроків до відкриття європейських кордонів для українців. Цей крок не є вирішальним. За ним Україну чекають ще декілька етапів:

  • Комітет постійних представників країн-членів ЄС 26 квітня має затвердити безвізовий режим з Україною, після чого Рада ЄС 11 травня зможе узгодити закон. На цьому етапі Україна зараз і знаходиться. Закон можна узгодити на будь-якому засіданні Ради ЄС або поза ним будь-якого дня за письмовою процедурою.
  • Підписати закон. Зробити це має президент Європарламенту та головуючий у Раді ЄС через 2-3 тижні, як узгодять закон.
  • Опублікувати закон (через 1-3 тижні після того, як його підпишуть)

Україна отримає безвіз упродовж 20 днів (якщо інше не вказане законом), коли успішно подолає всі етапи. Тоді можна буде пакувати валізи і подорожувати.

У які країни українці зможуть поїхати без шенгенської візи?

Processed with VSCO with p5 preset

Щойно безвізовий режим набуде чинності, українці зможуть без шенгенської візи поїхати до країн, які підписали Шенгенську угоду, а це 22 країни ЄС: Австрія, Бельгія, Угорщина, Німеччина, Данія, Греція, Іспанія, Італія, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Польща, Португалія, Словаччина, Словенія, Фінляндія, Франція, Чехія, Швеція, Естонія.

Так само українці зможуть поїхати ще до 4-х країн ЄС, які не входять до Шенгенської зони, але зобов’язалися дотримуватися Шенгенського законодавства: Болгарія, Румунія, Хорватія, Кіпр.

Швейцарія, Норвегія, Ліхтенштейн, Ісландія не є членами ЄС, але підтримують Шенген, тому туди також можна буде потрапити без візи. Кількість в’їздів необмежена, але перебувати на території Шенгену можна не більше 90 днів кожні півроку.

Які документи потрібні для перетину кордону при безвізовому режимі?

  • біометричний паспорт. Без нього треба мати чинну візу в закордонному паспорті старого зразка.
  • документи, що підтверджують мету поїздки, зворотній квиток. Детальний перелік документів щодо мети прописаний в Шенгенському прикордонному кодексі (а саме в додатку 1 – ANNEX 1)

Наприклад, для туристичної поїздки це бронювання житла або запрошення від друга, у якого ви будете жити. Також на кордоні можуть запитати про маршрут подорожі.

Для ділової поїздки це запрошення від фірми або організації для участі в нарадах, конференціях; або інші документи, які підтверджують існування торговельних або ділових відносин; або вхідні квитки на виставки тощо, якщо їхнє відвідування є метою візиту.

Якщо ви відвідуєте родичів, близьких – потрібно мати запрошення від них. Навчальна мета потребує запрошення від університету або підтвердження про участь у семінарах.

Безвізовий режим не дає права працювати в країнах Шенгену, тому в цьому випадку обов’язкова чинна віза.

  • страховий поліс та підтвердження фінансового стану. Варто мати гроші на кредитці в розрахунку 40 євро або 50 доларів на добу.

Про фінансовий стан висловився Міністр закордонних справ Павло Клімкін в ефірі програми «Сніданок з 1+1»:

«Про кредитку або мінімальні кошти на перших етапах, можливо, будуть запитувати. Але ніщо інше не потрібно»

У прикордонному кодексі ЄС немає вимоги про надання виписок з банку, довідок з роботи тощо. Тобто розмови про стоси паперів, які треба буде пред’явити на кордоні – не більше, ніж міф.

Як відреагували соціальні мережі?

Можливість безперешкодно подорожувати країнами Шенгену сколихнула соціальні мережі. Ось, як відреагували користувачі мережі Фейсбук:

Питання про безвіз набуло такого розголосу серед громадян, що в інтернеті навіть створили сайт www.колибезвіз.укр, де можна прослідкувати поетапність впровадження безвізового режиму та переглянути досвід інших країн в отриманні безвізу.

Час від часу президент України Петро Порошенко робить прогнози стосовно отримання безвізу та навіть називає чіткі дати, які, втім, щоразу змінюються, а безвізовий режим усе відкладається. Цього разу провідними українськими виданнями так само розлетілася дата, коли ж українці зможуть виїхати до Шенгену без віз. Здебільшого говорять про 11 червня. Проте, ця дата є лише орієнтовною. На сьогодні достеменно підтвердженими є лише зібрання 26 квітня та 11 травня, коли Комітет постійних представників країн-членів ЄС має затвердити безвізовий режим з Україною та Рада ЄС зможе узгодити закон відповідно.

Комментарии:

No Comments

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *