Їnote від Христини Марцевої


— Замовила в подарунок подрузі їнота.

— Кого замовила? Вимовляй правильно.

-Сама вимовляй правильно. Я їнота замовила.

  Завдяки умілим рукам 20-тирічної Христини Марцевої на полицях не лише чернігівців з’явилися такі собі «Їnote». Що ж це таке і для чого вони потрібні?

Їnote2

Христино, хто ж такі «їноти» й звідки вони взялися?

«Їnote» – це блокноти. Я людина дуже вибаглива до блокнотів. Як і в багатьох – вони є моєю слабкістю. Мені не подобаються ті, що в магазинах, тому що вони бридкі. І дорогі. І я думаю: хмммм, треба створити щось таке, щоб задовольняло всі мої вимоги: ідеально мінімалістичне, просте, без викрутасів і, щоб хоч трохи зі смаком. Я і раніше робила блокноти, тільки для себе. Рідше – друзям. Спробувала ще. Коли показала другу фото того, що вийшло, він порадив зайнятися цим серйозно. І він же порадив вигадати назву, аби у творіння було ім’я. Отак в онлайн режимі ми сиділи й ламали голову над тим, як же блокнот можна назвати. Уже після назви – сам собою прийшов логотип.

І все ж, звідки така назва?

Назва потрібна була лаконічна. «Їnote» – багатогранна назва, яка нас задовольнила. І по-українськи, і коротко, і зі смаком.

Їnote3

Ти і раніше виготовляла блокноти. Як ти навчилася їх робити взагалі?

Так, було таке трішки. Як кажуть: якщо дуже хочеться чогось навчитись – поґуґли. На «ютубі» знайшла декілька уроків, як правильно зшивати. Звісно, голкою пальці наколола, поки зрозуміла, що й до чого. Але потім трошки руку набила і діло пішло.

Якими були перші кроки просування блокнотів?

Перші кроки були найскладнішими. Не розумієш, що до чого, як усе починати. Витрачала останні гроші не на їжу, а на матеріали. Ходила до університету пішки, бо потрібно було ж зробити перші 10 «їнотів» для зразку. Щоб готові блокноти можна було сфотографувати й викласти до пабліку в соціальній мережі.
Але як тільки скінчилися гроші – робота стала. Та не на довго, бо знайшовся інвестор! Друг із Росії, який до кінця не розумів назви продукту, але беззаперечно вірив у мій успіх та успіх «їнотів». Так усе починалось.

Як реагують люди, коли отримують блокнот?

О-о-о-о! Реакція – це щось неймовірне! Таке відчуття, ніби ти Санта й роздаєш різдвяні подарунки діткам. Ось із чим можна порівняти.

Чого коштує тобі один «їнот» у плані часу? Важко виготовити один такий блокнот?

Насправді – усе просто. Виготовлення складається із двох етапів. Кожен із них займає до години часу. Але коли я розповідаю увесь процес та техніку виготовлення друзям, вони кажуть, що це просто неможливо.

Їnote4

Ти дозволяєш покупцю обирати дизайн: колір ниток, сторінок. Можна замовити навіть суто чорний. Це якось пов’язано з тим, що тобі самій би цього хотілося під час покупки блокнота в магазині?

Кожна людина унікальна, із власним смаком. Мені дуже важливо, щоб ця унікальність розкривалася й у простих речах. Ось так, завдяки «їнотам» люди можуть виражати себе та свої вподобання. Тому я намагаюсь давати можливість максимально підлаштовувати «їнота» під їхній смак.

Армія «їнотів» розширюватиметься?

Так! Кожного разу намагаюсь не обмежуватись однотипними кольорами. Робитиму спроби нових принтів. Утілюватиму нові ідеї. До мене зверталось декілька людей із пропозиціями дизайну. Від цього не можна не радіти. Думаю над різними комбінаціями, але це ще потребує опрацювання.

На яку найбільшу відстань сьогодні заїхали твої «їноти»?

Ось, до речі, це мене здивувало найбільше. Із моменту відкриття проекту я думала, що будуть звертатись люди лише з мого університету. Або й взагалі  лише з мого кола спілкування. Уяви собі, у перші ж тижні приходили замовлення з Маріуполя, Харкова, Львова, Одеси! Я в захваті.

Комментарии:

No Comments

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *